АКТУАЛЬНЫЯ ТЭМЫ: Раскол праваслаўя Змена ўраду Атака на СМІ Мінздраў: карупцыя Курапаты Справа Федынiча Забойства Паўла Шарамета
FIFA апублікавала спіс прэтэндэнтаў на званне лепшага футбаліста года (з ліпеня 2017-га да ліпеня 2018 га).
16:44 26/07/2018
Пра гэта паведамляе афіцыйны фанпэйдж харвацкай зборнай у «Facebook’у». На ім галоўны трэнер зборнай Златка Даліч апублікаваў адкрыты ліст.
19:56 18/07/2018
Былы варатар зборнай Даніі Петэр Шмейхель раскрытыкаваў рэферы, якія працавалі на фінале ЧС-2018 Францыя - Харватыя (4: 2).
13:24 16/07/2018
На фінал ЧС у Маскву прыляцелі вялікія кіраўнікі і сусветныя знакамітасці.
11:19 16/07/2018
Падчас чэмпіянату свету па футболе беларускія памежнікі затрымалі 228 нелегальных мігрантаў, якія прарываліся ў Еўрасаюз.
13:41 15/07/2018
11 ліпеня ў Маскве зборная Харватыі выйграла паўфінальны матч чэмпіянату свету па футболе ў зборнай Англіі з лікам 2: 1. Прапусціўшы першымі ўжо на першых хвілінах паядынку, харваты здолелі адыграцца ў асноўны час і забіць вырашальны мяч ў дадатковым.
09:47 12/07/2018
Пра гэта стала вядома пасля валявой перамогі харватаў над англічанамі ў паўфінале ў дадатковы час — 2:1.
23:44 11/07/2018
Дональда Трампа, які прыбыў у Брусэль на саміт НАТА, не сустрэла найвышэйшае кіраўніцтва краіны. Як адзначае бельгійскае Le Soir, у гэты час усе яны былі занятыя праглядам матча Францыя — Бельгія, які праходзіў у Санкт-Пецярбургу.

10:20 11/07/2018
Адразу пасля пераможнага матчу ў распранальню зборнай Харватыі па футболе зазірнула прэзідэнт краіны Калінда Грабар-Кітаровіч.
17:54 08/07/2018
На чэмпіянаце свету па футболе адбыўся першы чвэрцьфінал, на якім Уругваю супрацьстаяла Францыя.

19:30 06/07/2018
Аглядальнік амерыканскай газеты Usa Today Марцін Роджерс лічыць, што ўвесь поспех зборнай Расіі на ЧС-2018 пабудаваны на выкарыстанні допінгу.
18:16 05/07/2018
Футбольная зборная Швецыі выйшла ў ¼ фіналу чэмпіянату свету. 3 ліпеня ў Санкт-Пецярбургу шведы абыгралі швейцарцаў — 1:0. Адзіны гол на 67-й хвіліне забіў Эміль Форсберг.

19:17 03/07/2018
Cталі вядомыя ўсе пары 1/8 фіналу чэмпіянату свету па футболе. Матчы гэтай стадыі пачнуцца ўжо ў суботу. Матчы будуць пачынацца ў 17:00 і 21:00.

08:47 29/06/2018
Былому гульцу і трэнеру зборнай Аргенціны Дыега Марадоне не спатрэбілася шпіталізацыя пасля заканчэння матчу ЧС Аргенціна - Нігерыя (2: 1) у Санкт-Пецярбургу.
10:02 27/06/2018
Зборная Англіі разграміла каманду Панамы з лікам 6:1.

17:43 24/06/2018
На чэмпіянаце свету па футболе зборная Бразіліі з цяжкасцю абыграла каманду Коста-Рыкі — 2:0. Матч прайшоў 22 чэрвеня ў Санкт-Пецярбургу. Два галы былі забітыя ўжо ў даданыя да асноўнага часу хвіліны.
16:57 22/06/2018
Прэзідэнт антыдопінгавага агенцтва ЗША (USADA) Трэвіс Тайгерт заявіў, што ФІФА павінна старанна праверыць футбалістаў зборнай Расіі на допінг.
14:27 22/06/2018
Зборная Харватыі эфектна размазала аргентынцаў (3: 0) - у каманды Сампаоліадно ачко пасля двух тураў, розніца «мінус 3» і вельмі кепскія шансы на выхад у плэй-оф. Цяпер сітуацыю кантралююць сапернікі па групе.
10:32 22/06/2018
Зборная Уругвая 20 чэрвеня на чэмпіянаце свету па футболе абыграла каманду Саудаўскай Аравіі — 1:0. Адзіну гол у сустрэчы забіў Луіс Суарэс на 23-й хвіліне пасля падачы вуглавога.

20:45 20/06/2018
У кватэры масквічкі, якая жыве ў элітным доме на Ленінскім праспекце, з-за чэмпіянату свету па футболе спілавалі балкон. Прычым без папярэджання - вярнуўшыся дадому, дама проста яго не выявіла.
18:03 19/06/2018
Харвацкай зборнай па футболе, якая падчас Чэмпіянату свету размяшчаецца ў Выбаргскім раёну Ленінградскай вобласці, адмовілі ў выдачы ровараў для трэніровак.

07:53 19/06/2018
Зборная Швецыі па футболе нанесла паражэнне камандзе Паўднёвай Карэі ў матчы групавога этапу чэмпіянату свету.
16:59 18/06/2018
Напярэдадні Чэмпіянату свету па футболе ў Расіі праваабарончы цэнтр "Мемарыял" публікуе спісы палітвязняў, у якім на сёння 158 палітычных зняволеных.
08:00 18/06/2018
Зборная Мексікі сенсацыйна выйграла ў зборнай Германіі на чэмпіянаце свету — 1:0. Гульня прайшла ў Маскве ў «Лужніках».

20:44 17/06/2018